Soccer
NO GAMES FOR TODAY
All games for 26. July 2014
INTERNATIONAL: Club FriendliesStanding
00:05 Finished  CS Constantine 1 - 0 Celta de Vigo (0 - 0)
01:00 Finished  Philadelphia Union 0 - 1 Crystal Palace (0 - 1)
04:05 Finished  Sydney FC 3 - 1 West Ham (2 - 0)
04:50 Finished  Sacramento Republic FC 1 - 3 WBA (0 - 2)
06:50 Finished  Wellington Phoenix 0 - 1 Newcastle (0 - 1)
11:30 Finished  Arouca 0 - 0 Academica (0 - 0)
14:30 Finished  RasenBallsport Leipzig 2 - 0 Queens Park Rangers (0 - 0)
14:30 Finished  ADO Den Haag 0 - 4 Konyaspor (0 - 3)
15:00 Finished  Sankt Pauli 1 - 0 Celtic (1 - 0)
15:00 No info from source  Go Ahead Eagles 0 - 0 Ironi Kiryat Shmona (0 - 0)
BRAZIL: Serie BStanding
00:30 Finished  Oeste FC 2 - 1 Luverdense (0 - 1)
02:00 Finished  America (RN) 1 - 0 América MG (1 - 0)
02:00 Finished  Ituiutaba 2 - 1 CA Bragantino (0 - 0)
21:20 Not started  Ponte Preta 0 - 0 Vasco da Gama (0 - 0)
21:20 Not started  Santa Cruz 0 - 0 Ceará (0 - 0)
21:20 Not started  Joinville 0 - 0 Avai FC (0 - 0)
21:20 Not started  Atlético GO 0 - 0 Naútico (0 - 0)
USA: USL Pro LeagueStanding
01:00 Finished  Real Salt Lake Reserves 2 - 5 Pittsburgh Riverhounds (2 - 3)
01:35 Finished  Wilmington Hammerheads 0 - 0 Arizona united FC (0 - 0)
MEXICO: Primera AStanding
02:00 Finished  Atlante 2 - 1 Altamira FC (0 - 0)
02:30 Finished  Tecos 2 - 0 Necaxa (0 - 0)
CHILE: AperturaStanding
02:00 Finished  Antofagasta 0 - 0 Audax Italiano (0 - 0)
18:30 Finished  Universidad Concepción 0 - 1 Huachipato (0 - 0)
21:30 Not started  CD O'Higgins 0 - 0 Universidad de Chile (0 - 0)
ARGENTINA: Argentina Cup 2Standing
02:30 Finished  Newell\'s Old Boys 1 - 3 Talleres (1 - 1)
22:15 Not started  CA Rosario Central 0 - 0 Juventud Unida Universitario (0 - 0)
MEXICO: Liga MX AperturaStanding
02:30 Finished  Morelia 0 - 2 Atlas (0 - 0)
04:30 Finished  Santos 1 - 1 Cruz Azul (0 - 1)
FIJI: National LeagueStanding
03:30 Finished  Labasa 1 - 1 Rewa (0 - 0)
05:00 Finished  Ba 8 - 1 Nadroga (0 - 0)
05:00 Finished  Nadi 3 - 0 Navua (0 - 0)
USA: Major League SoccerStanding
03:40 Finished  Colorado Rapids 3 - 0 CD Chivas USA (2 - 0)
PANAMA: ANAPROFStanding
04:00 Finished  Independiente de La Chorrera 1 - 0 CD Árabe Unido (0 - 0)
04:00 Finished  Tauro FC 0 - 1 Municipal Chorrillo (0 - 0)
NICARAGUA: Campeonato NacionalStanding
04:00 Finished  Juventus FC 5 - 2 FOX Villa (0 - 0)
AUSTRALIA: Tasmania Victory LeagueStanding
06:00 Finished  Kingborough Lions 1 - 2 Launceston City (0 - 0)
08:00 Finished  Devonport City 1 - 2 Olympia FC (0 - 0)
AUSTRALIA: Northern New South WalesStanding
06:45 Finished  Lambton Jaffas FC 1 - 2 South Cardiff (0 - 0)
06:45 Not started  Hamilton Olympic 0 - 0 Newcastle Jets Youth (0 - 0)
AUSTRALIA: VictorianStanding
07:00 Finished  Northcote City 1 - 1 South Melbourne FC (0 - 0)
10:30 Finished  Goulburn Valley Suns 1 - 1 Melbourne Knights (0 - 0)
11:00 Finished  Dandenong Thunder 1 - 2 Pascoe Vale SC (0 - 0)
AUSTRALIA: CapitalStanding
07:00 Finished  Tuggeranong United FC 0 - 3 Cooma Tigers FC (0 - 0)
AUSTRALIA: SouthernStanding
07:30 Finished  Adelaide City FC 1 - 0 Adelaide Raiders (0 - 0)
07:30 Finished  South Adelaide 1 - 2 Adelaide Comets (0 - 0)
07:30 Finished  West Adelaide 6 - 0 Western Strikers (0 - 0)
07:30 Finished  Cumberland United FC 4 - 3 Adelaide Galaxy (0 - 0)
07:30 Finished  Adelaide Blue Eagles 0 - 1 Para Hills Knights (0 - 0)
07:30 Finished  Campbelltown City 1 - 5 North Eastern Metro Stars (0 - 0)
09:30 Finished  White City Woodville 2 - 4 Croydon Kings (0 - 0)
AUSTRALIA: QueenslandStanding
09:00 Finished  SWQ Thunder 1 - 4 Western Pride (0 - 0)
09:00 Finished  Palm Beach Sharks 4 - 3 Harimau Muda A (0 - 0)
11:30 Finished  Far North Queensland's 2 - 0 Sunshine Coast (0 - 0)
AUSTRALIA: WesternStanding
09:00 Postponed  Perth Glory B 0 - 0 Floreat Athena (0 - 0)
09:00 Finished  Cockburn City 3 - 1 Sorrento (0 - 0)
09:00 Finished  Subiaco 0 - 5 Bayswater City SC (0 - 0)
09:00 Finished  Stirling Lions 3 - 2 Balcatta (0 - 0)
09:00 Finished  Perth 7 - 0 Armadale (0 - 0)
09:00 Finished  ECU Joondalup SC 5 - 2 Inglewood United (0 - 0)
CHINA: League OneStanding
09:30 Finished  Yanbian Baekdu Tigers 1 - 1 Beijing Baxy (0 - 0)
11:00 Finished  Hubei Huakaier 1 - 1 Qingdao Jonoon (0 - 0)
13:30 Finished  Hebei Zhongji 3 - 1 Guangdong Sunray Cave (0 - 0)
13:30 Finished  Tianjin Runyulong 2 - 0 Beijing Technology (0 - 0)
13:30 Finished  Tianjin Songjiang 0 - 2 Hubei Orient (0 - 0)
13:30 Finished  Shenzhen Ruby 2 - 3 Fujian Smart Hero (0 - 0)
TAIWAN: Division AStanding
10:00 Not started  Tainan City 0 - 0 Chiayi County (0 - 0)
INTERNATIONAL: Various gamesStanding
10:00 Not started  BKV Elore 0 - 0 Szigetszentmiklosi (0 - 0)
11:00 Not started  Raj-Vithi 0 - 0 North Bangkok University FC (0 - 0)
11:00 Not started  RBAC 0 - 0 Rangsit University FC (0 - 0)
11:00 Not started  TTM Customs 0 - 0 Bangkok FC (0 - 0)
12:30 Not started  Samut Songkram 0 - 0 Singburi (0 - 0)
13:00 Not started  Look Tafbah 0 - 0 Hua Hin City (0 - 0)
14:00 Not started  Lindoe FF 0 - 0 Eskilstuna Södra FF (0 - 0)
15:00 Not started  Skiljebo SK U19 0 - 0 Assyriska FF U19 (0 - 0)
16:00 Not started  Aegir 0 - 0 KF Fjardabyggd (0 - 0)
16:00 Not started  Midas 0 - 0 KFS Vestmennaeyjar (0 - 0)
JAPAN: J. League TwoStanding
11:00 Finished  Montedio Yamagata 1 - 2 Thespa Kusatsu (0 - 0)
11:00 Finished  Yokohama FC 4 - 0 Jubilo Iwata (1 - 0)
11:00 Finished  Matsumoto Yamaga FC 1 - 1 Tokyo Verdy 1969 (0 - 0)
11:00 Finished  Kamatamare Sanuki 1 - 2 Gifu (0 - 2)
11:00 Finished  Giravanz Kitakyushu 1 - 1 Oita Trinita (0 - 0)
12:00 Finished  JEF United Chiba 1 - 1 V-Varen Nagasaki (0 - 0)
12:00 Finished  Shonan Bellmare 2 - 0 Kataller Toyama (1 - 0)
12:00 Finished  Kyoto Sanga FC 3 - 1 Avispa Fukuoka (0 - 1)
12:00 Finished  Okayama FC 3 - 1 Tochigi SC (3 - 0)
12:00 Finished  Ehime FC 2 - 3 Consadole Sapporo (1 - 1)
AUSTRALIA: New South WalesStanding
11:30 Finished  Sutherland Sharks 2 - 3 Sydney Olympic (0 - 0)
11:30 Finished  Marconi Stallions FC 1 - 1 Sydney United (0 - 0)
11:30 Finished  Manly United FC 1 - 0 South Coast Wolves (0 - 0)
AUSTRALIA: NorthernStanding
11:30 Not started  Hellenic 0 - 0 Darwin Olympic (0 - 0)
SOUTH KOREA: K leagueStanding
12:00 Finished  Chungju Hummel FC 0 - 3 Daejeon Citizen FC (0 - 2)
12:00 Finished  Daegu FC 1 - 2 FC Anyang (0 - 2)
NORWAY: Third Division Avdeling 11Standing
12:30 Not started  Mjolner 0 - 0 Sandnessjøen (0 - 0)
13:00 Not started  Stålkam 0 - 0 Sortland IL (0 - 0)
CHINA: Super LeagueStanding
13:00 Finished  Dalian Aerbin 1 - 1 Hangzhou Greentown (1 - 1)
13:30 Finished  Changchun Yatai 2 - 2 Beijing Guoan (2 - 2)
13:30 Finished  Shenzhen Phoenix 2 - 3 Tianjin Teda (0 - 3)
13:35 Finished  Shaanxi Chanba 1 - 1 Jiangsu Sainty (0 - 0)
13:45 Finished  Shanghai Shenhua 2 - 0 Nanchang Bayi (0 - 0)
KENYA: Premier LeagueStanding
13:00 Finished  Ulinzi Stars FC 1 - 1 Nairobi City Stars (1 - 1)
14:00 Finished  KCB 4 - 0 Mathare United (1 - 0)
15:15 Finished  AC Nakuru 1 - 1 Muhoroni Youth fc (0 - 1)
THAILAND: Premier LeagueStanding
13:00 Finished  PTT Rayong FC 1 - 1 Air Force United FC (0 - 1)
13:00 Finished  Ratchaburi FC 0 - 0 Sisaket (0 - 0)
14:00 Finished  Police United 0 - 0 Bangkok United (0 - 0)
14:00 Finished  Suphanburi FC 2 - 1 Thai Port FC (0 - 0)
15:00 Finished  TOT SC 2 - 3 Chainat FC (1 - 1)
SWEDEN: Second Division Norra GötalandStanding
14:00 Finished  Stenungsunds IF 1 - 2 Lerums IS (0 - 0)
15:00 Finished  IK Gauthiod 5 - 1 Torslanda IK (0 - 0)
15:00 Not started  Ytterby 0 - 0 Nordvarmland FF (0 - 0)
15:00 Finished  IFK Olme 3 - 0 IFK Åmål (0 - 0)
SWEDEN: Second Division Sodra SvealandStanding
14:00 Finished  KB Karlskoga FF 2 - 2 FC Linkoping City (0 - 0)
14:00 Finished  Enskede IK 2 - 0 Varmbols FC (0 - 0)
15:00 Finished  Smedby AIS 2 - 0 FC Gute (0 - 0)
16:00 Finished  Karlslunds IF HFK 0 - 2 Sleipner (0 - 0)
16:00 Finished  Syrianska Botkyrka IF 1 - 3 Betnahrin Suryoye IK (0 - 0)
SWEDEN: Second Division Ostra GotalandStanding
14:00 Finished  FC Rosengard 0 - 2 Kvarnby IK (0 - 0)
14:00 Finished  Lindsdals IF 3 - 1 Asarums IF FK (0 - 0)
16:00 Finished  FC Höllviken 0 - 1 BW 90 IF (0 - 0)
16:00 Finished  Limhamn Bunkeflo IF 1 - 3 KSF Prespa Birlik (0 - 0)
SWEDEN: Second Division Vastra GotalandStanding
14:00 Finished  Hogaborg 2 - 3 Tenhults IF (0 - 0)
14:00 Finished  Torns IF 1 - 0 Dalstorps IF (0 - 0)
15:00 Finished  Höganäs BK 1 - 2 Savedalens IF (0 - 0)
KAZAKHSTAN: Premier LeagueStanding
14:00 Finished  Ordabasy Shymkent 1 - 1 FC Taraz (0 - 0)
15:00 Finished  Kaisar Kyzylorda 0 - 0 Zhetysu Taldykorgan (0 - 0)
15:00 Finished  Irtysh Pavlodar 1 - 1 FC Aktobe (1 - 0)
GERMANY: Third LigaStanding
14:00 Finished  Jahn Regensburg 3 - 1 Duisburg (2 - 1)
14:00 Finished  Wehen 2 - 1 Stuttgart Kickers (0 - 1)
14:00 Finished  Holstein Kiel 0 - 0 Unterhaching (0 - 0)
14:00 Finished  RW Erfurt 1 - 2 Dortmund II (0 - 1)
14:00 Finished  Dynamo Dresden 2 - 1 Stuttgart II (2 - 0)
14:00 Finished  Hallescher FC 0 - 3 Chemnitzer (0 - 1)
14:10 Finished  Mainz 05 II 1 - 2 Bielefeld (1 - 1)
18:00 Finished  Osnabruck 1 - 3 Energie Cottbus (0 - 1)
GERMANY: Regionalliga BayernStanding
14:00 Finished  Augsburg II 2 - 2 VfR Garching (1 - 1)
14:15 Finished  1860 Munchen II 2 - 1 Greuther Furth II (1 - 0)
14:30 Finished  FV Illertissen 1 - 0 Seligenporten (1 - 0)
16:00 Finished  SV Heimstetten 2 - 1 SV Schalding-Heining (1 - 1)
GERMANY: Regionalliga NorthStanding
14:00 Finished  Wolfsburg II 3 - 2 BSV Rehden (2 - 0)
14:00 Finished  ETSV Weiche Flensburg 0 - 0 Sankt Pauli II (0 - 0)
16:00 Finished  Lubeck 0 - 2 Meppen (0 - 2)
16:00 Finished  Goslarer SC 0 - 4 Hamburger SV II (0 - 2)
GERMANY: Oberliga Bayern SouthStanding
14:00 Finished  BCF Wolfratshausen 3 - 2 Bad Kotzting (0 - 0)
14:00 Finished  Sportbund DJK Rosenheim 1 - 5 TSV Landsberg (0 - 0)
15:00 Finished  SV Pullach 3 - 2 DJK Vilzing (0 - 0)
16:00 Finished  SpVgg Hankofen-Hailing 0 - 0 SV Raisting (0 - 0)
17:00 Finished  FC Sonthofen 1 - 1 TSV Bogen (0 - 0)
17:00 Finished  VfB Eichstatt 0 - 0 TSV Schwabmunchen (0 - 0)
MALAWI: Super LeagueStanding
14:30 Not started  Red Lions FC 0 - 0 EPAC United (0 - 0)
14:30 Not started  Karonga United 0 - 0 Silver Strikers (0 - 0)
SWEDEN: Second Division NorrlandStanding
15:00 Finished  Moron BK 0 - 2 Sandvikens IF (0 - 0)
15:00 Finished  Soderhamn 2 - 4 Piteå (0 - 0)
15:00 Finished  Bodens 1 - 1 IFK Harnosand (0 - 0)
15:00 Finished  Anundsjo IF 2 - 0 IFK Ostersund (0 - 0)
15:00 Finished  Selånger FK 1 - 4 Tegs SK (0 - 0)
17:00 Finished  Ange IF 0 - 1 Hudiksvalls ABK (0 - 0)
SWEDEN: Second Division Norra SvealandStanding
15:00 Finished  Gamla Upsala 4 - 0 Strömsbergs IF (0 - 0)
15:00 Finished  Kvarnsvedens IK 1 - 1 IFK Aspudden-Tellus (0 - 0)
NORWAY: Third Division Avdeling 6Standing
15:00 Not started  Austrått 0 - 0 Kopervik (0 - 0)
FINLAND: VeikkausliigaStanding
15:00 Finished  FF Jaro 0 - 1 Seinäjoen JK (0 - 0)
16:00 Finished  FC Inter 3 - 3 Helsinki (1 - 1)
FINLAND: YkkonenStanding
15:00 Finished  Haka 5 - 0 JIPPO (4 - 0)
17:30 Finished  HIFK 3 - 1 Viikingit (1 - 0)
FINLAND: Kakkonen SouthernStanding
15:00 Finished  Pallohonka 1 - 3 EIF (0 - 0)
FINLAND: Kakkonen EasternStanding
15:00 Finished  PK Keski-Uusimaa 1 - 1 Kuusysi Lahti (0 - 0)
FINLAND: Kakkonen WesternStanding
15:00 Finished  VIFK 0 - 1 I-Kissat (0 - 0)
LATVIA: First DivisionStanding
15:00 Not started  Rezekne/BJSS 0 - 0 Varaviksne (0 - 0)
15:00 Not started  Rigas Futbola skola 0 - 0 FK Tukums 2000 (0 - 0)
16:00 Not started  FK Jēkabpils/JSC 0 - 0 Valmieras FK (0 - 0)
17:00 Not started  Auda 0 - 0 Smiltene (0 - 0)
17:00 Not started  Plavinas/DM 0 - 0 Salaspils (0 - 0)
18:00 Not started  Saldus 0 - 0 Ogres / FK33 (0 - 0)
19:00 Not started  Olaine 0 - 0 SFK United (0 - 0)
DENMARK: NordicBet LigaenStanding
15:00 Finished  Vejle BK 2 - 1 Brønshøj (1 - 1)
INTERNATIONAL: Mixed FriendliesStanding
15:00 Not started  IFK Norrkoeping 0 - 0 Vaexjoe (0 - 0)
GERMANY: Oberliga Bayern NorthStanding
15:00 Finished  SpVgg Bayern Hof 1 - 1 Viktoria Aschaffenburg (0 - 0)
16:00 Finished  Alemannia Haibach 1 - 1 VfL Frohnlach (0 - 0)
16:00 Finished  TSV Aubstadt 0 - 0 Wurzburg (0 - 0)
MOZAMBIQUE: MocambolaStanding
15:00 Not started  Ferroviario Pemba 0 - 0 Ferroviário de Nampula (0 - 0)
GERMANY: Oberliga HessenStanding
15:00 Not started  Schwalmstadt 1 - 3 SV Wiesbaden (0 - 0)
17:00 Not started  TSV Steinbach 4 - 1 OSC Vellmar (0 - 0)
18:00 Not started  Buchonia Flieden 2 - 0 TSV Lehnerz (0 - 0)
ECUADOR: Serie B AperturaStanding
15:00 Not started  Imbabura SC 0 - 0 Deportivo Azogues (0 - 0)
15:00 Not started  Municipal Canar 0 - 0 Deportivo Quevedo (0 - 0)
15:00 Not started  Delfin 0 - 0 Deportivo Macara (0 - 0)
ZIMBABWE: Premier Soccer LeagueStanding
15:00 Not started  Chapungu United 0 - 0 Triangle FC (0 - 0)
15:00 Not started  Chicken Inn FC 0 - 0 ZPC Kariba (0 - 0)
NORWAY: TippeligaenStanding
15:30 Finished  Aalesund 1 - 1 Lillestrøm (0 - 0)
18:00 Finished  Sandnes 1 - 3 Strømsgodset (1 - 1)
NORWAY: Oddsen-ligaen Group 4Standing
15:30 Finished  Drobak/Frogn 6 - 2 MO (0 - 0)
16:00 Finished  Eidsvold TF 4 - 1 Lorenskog (0 - 0)
16:00 Finished  Kvik Halden 0 - 6 Follo (0 - 0)
16:00 Finished  Medkila 0 - 1 Skeid (0 - 0)
16:00 Finished  KFUM 2 - 0 Finnsnes (0 - 0)
16:00 Finished  Harstad 4 - 1 Kjelsås (0 - 0)
NORWAY: Oddsen-ligaen Group 1Standing
16:00 Finished  Arendal Fotball 4 - 3 Kongsvinger (0 - 0)
16:00 Finished  Vindbjart 3 - 1 Asker (0 - 0)
16:00 Finished  Flekkerøy 4 - 3 Ørn-Horten (0 - 0)
16:00 Finished  Jerv 3 - 1 Notodden (0 - 0)
16:00 Finished  Holmen 2 - 1 Pors Grenland (0 - 0)
16:00 Finished  Birkebeineren 2 - 3 Fram Larvik (0 - 0)
SWEDEN: AllsvenskanStanding
16:00 Finished  Malmo FF 3 - 1 Kalmar FF (0 - 1)
18:00 Finished  Halmstad BK 3 - 2 Gefle (0 - 0)
SWEDEN: SuperettanStanding
16:00 Finished  Ostersund 1 - 1 Ljungskile SK (0 - 0)
16:00 Finished  Landskrona 0 - 1 Husqvarna FF (0 - 1)
16:00 Finished  Varbergs BoIS FC 0 - 0 Degerfors (0 - 0)
16:00 Finished  Gais 2 - 2 IFK Varnamo (1 - 2)
17:20 Finished  IK Sirius 2 - 2 Syrianska FC (1 - 0)
NORWAY: Third Division Avdeling 1Standing
16:00 Not started  Oppsal 0 - 0 Selbak (0 - 0)
16:00 Not started  Sprint Jeløy 0 - 0 Nesodden (0 - 0)
ANGOLA: GirabolaStanding
16:00 Not started  Onze Bravos do Malembo 2 - 2 Sagrada Esperanca (0 - 0)
16:00 Not started  CR da Caala 1 - 0 Sporting Cabinda (0 - 0)
16:00 Not started  GD Interclube 0 - 0 Benfica Luanda (0 - 0)
16:00 Not started  Sport Lubango 0 - 0 Uniao Sport Clube do Uige (0 - 0)
16:30 Not started  Petro Atlético 0 - 0 ASA Luanda (0 - 0)
16:30 Not started  Primeiro de Maio 0 - 0 Kabuscorp Palanca (0 - 0)
16:30 Not started  Progresso Associação Sambizanga 0 - 2 CRD do Libolo (0 - 0)
ICELAND: First DeildStanding
16:00 Not started  KV Vesturbæjar 3 - 2 Tindastoll (0 - 0)
16:00 Not started  BI/Bolungarvik 2 - 3 Leiknir Reykjavík (0 - 0)
SCOTLAND: Alba Challenge CupStanding
16:00 Finished after penalties  Airdrie 4 - 6 Albion Rovers (1 - 1)
16:00 Finished  Arbroath 1 - 4 Alloa (0 - 1)
16:00 Finished after extra time  Brora Rangers 3 - 1 Stenhousemuir (1 - 0)
16:00 Finished  Clyde 2 - 0 Ayr (2 - 0)
16:00 Finished after extra time  Cowdenbeath 1 - 3 Brechin (1 - 0)
16:00 Finished  East Fife 2 - 1 Forfar (2 - 0)
16:00 Finished  East Stirling 1 - 7 Falkirk (0 - 1)
16:00 Finished  Elgin City 0 - 3 Stirling Albion (0 - 0)
16:00 Finished  Hearts FC 3 - 1 Annan Athletic (3 - 0)
16:00 Finished  Montrose 0 - 3 Peterhead (0 - 3)
AUSTRIA: Regionalliga WestStanding
16:00 Finished  TSV Neumarkt 1 - 2 Wattens (0 - 0)
17:00 Finished  SV Austria Salzburg 2 - 0 USC Eugendorf (0 - 0)
17:00 Not started  Bizau 0 - 0 Altach (A) (0 - 0)
17:00 Finished  FC Wacker Innsbruck (A) 1 - 1 Schwaz (0 - 0)
17:00 Finished  FC Höchst 0 - 0 Sankt Johann (0 - 0)
18:00 Finished  Seekirchen 1 - 0 Hard (0 - 0)
18:00 Finished  Dornbirn 3 - 0 Pinzgau Saalfelden (0 - 0)
UKRAINE: Premier LeagueStanding
16:00 Finished  Illichivets 1 - 2 Volyn (1 - 0)
18:00 Finished  Chernomorets Odesa 4 - 0 Olimpik Donetsk (2 - 0)
UKRAINE: First DivisionStanding
16:00 Finished  FC Hirnyk 0 - 0 FC Ternopil (0 - 0)
16:00 Finished  MFK Mykolaiv 0 - 0 Dynamo Kiev II (0 - 0)
16:00 Finished  Poltawa 0 - 1 FC Hirnyk-Sport (0 - 0)
17:00 Finished  Helios Kharkiv 2 - 0 Naftovik (0 - 0)
17:00 Finished  FC Sumy 0 - 2 Stal Dneprodzhezhinsk (0 - 0)
17:00 Postponed  Niva 0 - 0 Bukovyna Chernivtsi (0 - 0)
17:00 Finished  Stal 3 - 1 Zirka (0 - 0)
18:00 Finished  Olexandria 2 - 1 Desna (0 - 0)
PARAGUAY: Division IntermediaStanding
16:00 Not started  Sportivo Trinidense 0 - 0 Sportivo Iteno (0 - 0)
21:00 Not started  Sport Colombia 0 - 0 Deportivo Caaguazu (0 - 0)
21:00 Not started  Cerro Porteno PF 0 - 0 Club River Plate (0 - 0)
21:00 Not started  Paranaense 0 - 0 Tacuary (0 - 0)
AUSTRIA: BundesligaStanding
16:30 Finished  WAC-Sankt Andrä 4 - 0 FK Austria Wien (1 - 0)
19:00 Finished  SK Rapid Wien 1 - 0 SV Ried (0 - 0)
19:00 Finished  Wiener Neustadt 0 - 5 FC Salzburg (0 - 1)
19:00 Postponed  Altach 0 - 0 Adm/Modling (0 - 0)
HUNGARY: OTP BANK LigaStanding
16:30 Finished  Budapest Honved 3 - 0 Dunaujvaros Palhalma (0 - 0)
18:30 Finished  Videoton FC 3 - 0 Lombard (1 - 0)
18:30 Finished  Pecs 0 - 4 MTK Budapest (0 - 0)
20:30 42'  Haladas 0 - 0 Ujpest (0 - 0)
DENMARK: SuperleagueStanding
17:00 Finished  Aalborg 2 - 0 FC Midtjylland (0 - 0)
19:30 81'  FC København 2 - 0 FC Nordsjælland (1 - 0)
BULGARIA: A GrupaStanding
17:00 Finished  Cherno More Varna 0 - 0 PFC Ludogorets Razgrad (0 - 0)
17:30 Finished  Marek Dupnitsa 2 - 1 Haskovo 2009 (1 - 0)
19:00 Finished  Lokomotiv (Plovdiv) 1 - 1 Slavia Sofia (1 - 0)
CZECH REPUBLIC: First DivisionStanding
17:00 Finished  Jablonec 2 - 0 Brno (1 - 0)
17:00 Finished  Pribram 2 - 2 Plzen (1 - 2)
17:00 Finished  Hradec Kralove 0 - 0 Teplice (0 - 0)
20:15 Halftime  FC Slovácko 1 - 0 Slavia Prague (1 - 0)
SLOVENIA: Prva LigaStanding
17:00 Postponed  Koper 0 - 0 Ol Ljubljana (0 - 0)
17:00 Finished  Maribor 3 - 2 Radomlje (1 - 1)
20:00 57'  Rudar Velenje 0 - 0 NK Zavrč (0 - 0)
PORTUGAL: League Cup Group AStanding
17:00 Finished  CF União da Madeira 3 - 0 Oliveirense (1 - 0)
SLOVAKIA: First Division WestStanding
17:00 Finished  Zilina B 3 - 0 Duslo Sala (0 - 0)
17:30 Not started  Samorin 0 - 0 Sokol Dolna Zdana (0 - 0)
17:30 Not started  Nove Mesto 0 - 1 Slovan Bratislava II (0 - 0)
17:30 Not started  Skalica 0 - 0 Trnava juniori (0 - 0)
19:30 Not started  Nitra 2 - 0 Dubnica (0 - 0)
MOLDOVA: National DivisionStanding
17:00 Finished  FC Milsami Orhei 1 - 1 Saxan Ceadir-Lunga (0 - 1)
LITHUANIA: A LygaStanding
17:30 Finished  Zalgiris Vilnius 0 - 0 Suduva (0 - 0)
SLOVAKIA: Fortuna LigaStanding
17:30 Postponed  Spartak Trnava 0 - 0 Slovan Bratislava (0 - 0)
18:30 Finished  Ruzomberok 1 - 1 Dunajská Streda (0 - 1)
19:00 Finished  Banska Bystrica 0 - 0 Myjava (0 - 0)
ROMANIA: Liga IStanding
17:30 Finished  Targu Mures 0 - 0 Universitatea Cluj (0 - 0)
20:00 56'  Rapid Bucuresti 1 - 1 Steaua Bucuresti (1 - 1)
SLOVAKIA: First Division EastStanding
17:30 Not started  Sobota 2 - 1 FC Lokomotiva Kosice (0 - 0)
17:30 Not started  Lokomotiva Zvolen 0 - 0 Slavoj Trebisov (0 - 0)
17:30 Not started  Bardejov 3 - 0 Bodva Moldava (0 - 0)
17:30 Not started  Presov 5 - 1 FK Poprad (0 - 0)
17:30 Not started  Košice II 4 - 2 Dolny Kubin (0 - 0)
19:30 Not started  Zemplin Michalovce 1 - 0 Liptovsky Mikulas (0 - 0)
SWITZERLAND: Super LeagueStanding
17:45 Finished  Grasshoppers CZ 2 - 3 Thun (2 - 2)
20:00 56'  Sion 0 - 0 Saint Gallen (0 - 0)
SWITZERLAND: Challenge LeagueStanding
17:45 Finished  FC Lugano 2 - 1 Winterthur (2 - 1)
17:45 Finished  Wil 0 - 1 Lausanne (0 - 1)
ESTONIA: EsiliigaStanding
18:00 Not started  Kuressaare 0 - 0 Kivioli Tamme Auto (0 - 0)
ESTONIA: Premium liigaStanding
18:00 Finished  Flora Tallinn 6 - 0 JK Trans Narva (2 - 0)
LATVIA: VirsligaStanding
18:00 Finished  FS Metta-LU 1 - 1 FC Jurmala (0 - 1)
BELGIUM: Jupiler LeagueStanding
18:00 Finished  Waasland-Beveren 0 - 2 Club Brugge (0 - 0)
20:00 50'  Cercle Bruges KSV 0 - 0 Gent (0 - 0)
20:00 48'  Lierse SK 2 - 0 Oostende (2 - 0)
20:00 52'  KVC Westerlo 1 - 0 Lokeren (1 - 0)
POLAND: EkstraklasaStanding
18:00 Finished  Pogon Szczecin 4 - 1 Slask (1 - 1)
20:30 41'  Cracovia Kraków 1 - 1 Legia (0 - 0)
PORTUGAL: League Cup Group DStanding
18:00 Finished  SC Beira Mar 2 - 2 Feirense (1 - 1)
PERU: Primera División AperturaStanding
19:00 Finished  Leon de Huanuco 2 - 2 Cienciano (1 - 0)
22:00 Not started  Deportivo San Martin 0 - 0 CD UT Cajamarca (0 - 0)
CROATIA: First DivisionStanding
19:00 Finished  Slaven 3 - 2 NK Zagreb (2 - 1)
21:00 12'  NK Zadar 0 - 0 Osijek (0 - 0)
PORTUGAL: League Cup Group CStanding
19:00 Finished  Santa Clara 2 - 1 Olhanense (1 - 0)
RUSSIA: Super CupStanding
19:30 86'  CSKA Moscow 1 - 1 Rostov (0 - 1)
BRAZIL: Serie C Group BStanding
20:00 Not started  Americana 0 - 0 Sao Caetano (0 - 0)
21:00 Not started  Macae 0 - 0 Mogi Mirim EC (0 - 0)
21:00 Not started  Duque de Caxias 0 - 0 Tupi FC (0 - 0)
IRELAND: First DivisionStanding
20:30 41'  Longford Town 0 - 1 Waterford United (0 - 0)
IRELAND: Airtricity LeagueStanding
20:45 26'  Athlone 0 - 1 Saint Patricks (0 - 0)
PARAGUAY: ClausuraStanding
21:00 12'  Sol de America 0 - 0 Libertad (0 - 0)
23:30 Not started  Luqueno 0 - 0 Rubio Nu (0 - 0)
COLOMBIA: Torneo Postobon ClausuraStanding
22:00 Not started  Rionegro 0 - 0 Valledupar (0 - 0)
22:30 Not started  Cortulua 0 - 0 Deportes Quindio (0 - 0)
22:30 Not started  América de Cali 0 - 0 Cucuta (0 - 0)
COLOMBIA: Liga Postobón ClausuraStanding
22:15 Not started  Envigado 0 - 0 Tolima (0 - 0)
22:15 Not started  Atlético Huila 0 - 0 Itagui (0 - 0)
INTERNATIONAL: CAF Champions League Group BStanding
23:00 Not started  CS Sfaxien 0 - 0 Espérance Sportive de Tunis (0 - 0)
BRAZIL: Serie AStanding
23:30 Not started  Santos FC 0 - 0 Chapecoense AF (0 - 0)
23:30 Not started  Cruzeiro MG 0 - 0 Figueirense FC (0 - 0)
23:30 Not started  Criciúma 0 - 0 Vitoria (0 - 0)